Ubezpieczenie floty

Oferta flotowa

 

Firma Karlex istnieje na rynku od 12 lat. Mamy bogate doświadczenie w branży motoryzacyjnej oraz ubezpieczeniowej. Nasza działalność w głównej mierze dotyczy umów flotowych, które opieramy na bardzo atrakcyjnych warunkachZapewniamy pełną obsługę małym i dużym przedsiębiorstwom oraz Klientom indywidualnym. Podejmując współpracę z naszą firmą, ma się gwarancję, że przygotowane przez specjalistów rozwiązania są najkorzystniejsze. Przed każdym ubezpieczeniem floty pojazdów, przeprowadzamy odpowiedni wywiad. Wszystko po to, aby mieć 100% pewności, że zaproponowane warunki będą spełniały poszczególne oczekiwania. Jesteśmy po to, aby wspierać Partnerów na każdym etapie realizowania przedsięwzięcia biznesowego. Do wszystkich Klientów podchodzimy indywidualnie, idealnie wsłuchując się w Ich potrzeby. Współpracujemy wyłącznie  z przedstawicielami znanych marek i firm ubezpieczeniowych.

 

Szczegóły dotyczące umowy flotowej

 

Ofertę przygotowujemy na minimum 6 pojazdów na maksymalnie 45 dni przed rozpoczęciem pierwszej polisy. W przypadku działalności gospodarczej do umowy można podać, oprócz aut  służbowych, także prywatne, należące do właściciela bądź właścicieli firm. W zapisie uwzględniamy:

 

 • samochody osobowe,
 • samochody ciężarowe,
 • ciągniki siodłowe,
 • naczepy, przyczepy,
 • motorowery, motocykle,
 • koparki, ładowarki,
 • wózki widłowe.

 

Każdy zgłoszony przez Klienta pojazd będzie ubezpieczony we wszystkich możliwych zakresach. Jeśli w ciągu trwania umowy flotowej, zostanie dokupiony jakikolwiek samochód, będzie można go także dopisać do ubezpieczenia w ramach podpisanego porozumienia. Aby przygotować ofertę, niezbędne jest przedstawienie nam skanów rozłożonych dowodów rejestracyjnych wraz z polisami. Na tej podstawie sporządzimy tabelę flotową, którą prześlemy do centrali ubezpieczyciela. Ubezpieczyciel  ma około tygodnia na przedstawienie propozycji. Po jej otrzymaniu wyślemy ofertę do Klienta i wspólnie ją przeanalizujemy. W chwili otrzymania e-mailowej akceptacji na podpisanie umowy, centrala przygotowuje dokumenty i przesyła je do usługobiorcy. Podpisane egzemplarze należy odesłać. Oryginał zostaje u osoby zamawiającej usługę, a umowa działa natychmiast od momentu wprowadzenia jej do systemu.

 

Leasing, a umowa flotowa

 

Jeśli firma ma lub nabyła pojazdy w ramach umów leasingowych, mogą one zostać włączone do umowy. Jest to możliwe, gdy warunki zakresowe spełniają wymogi leasingu. Na umowie flotowej często są  korzystniejsze finansowo i leasing wyraża zgodę na zawarcie takiej polisy.. Mimo że  kalkulator ubezpieczenia floty jest bardzo korzystny, wspólnie przeanalizujemy wszystkie dostępne możliwości. Dzięki temu ma się 100% pewność, że wybrana oferta jest dla firmy najlepszą opcją. Działamy na rynku gdyńskim od ponad dziesięciu lat, dzięki czemu zdobyliśmy zaufanie setek Klientów. Obsługujemy jednak klientów z całego kraju gdyż polisę można przekazać drogą elektroniczną lub wykorzystując aplikacje ubezpieczyciela. Dbamy o dobre imię Karlexu i zależy nam na każdej opinii. Kontrahenta zawsze stawiamy na pierwszym miejscu.

 

Dodatkowe ubezpieczenie GAP

 

Dodatkowe ubezpieczenie GAP to nic innego jak ubezpieczenie floty i zabezpiecza od straty finansowej. Działa w przypadku, gdy ma się do czynienia ze szkodą całkowitą lub kradzieżą. Dzięki niemu istnieje możliwość zakupu samochodu w podobnej cenie, co utracony korzystając z dodatkowego odszkodowania. Nasza firma proponuje najlepsze stawki na rynku. Mamy kalkulator GAP, na podstawie którego wyliczamy wartości polisy mamy wielu klientów m.in.  w Gdyni, Wejherowie, Chojnicach i całym Trójmieście. Zdarza się, że rzeczywista wartość pojazdu jest wyższa, niż wyliczona i podana na podstawie dostępnych programów czy wycen rzeczoznawców. W związku z tym warto zabezpieczyć swój samochód od wartości fakturowej. Ubezpieczenie GAP gwarantuje, że wartość pojazdu wynikająca z faktury i będąca podstawą do wartości umowy leasingu będzie zabezpieczona. Każde nowe auto po kilku latach eksploatacji traci na swojej pierwotnej wartości aż do 60%. Gdy zajdzie szkoda całkowita lub dojdzie do kradzieży, wypłata ubezpieczenia z tytułu Auto-Casco jest niższa od jego fakturowej wartości. Przed taką sytuacją chroni ubezpieczenie GAP.

 

Wszystkie ubezpieczenia dostępne w naszej ofercie

 

Rynek ubezpieczeń jest dość obszerny i złożony. Rolą naszych pośredników jest pomoc w przeanalizowaniu sensowności zakupu tego rodzaju usługi. Doradzamy Partnerom w wyborze najkorzystniejszego pakietu ubezpieczeniowego, wskazując zarówno jego wady, jak i zalety.

 

W  naszej ofercie znajdują się ubezpieczenia:

 

 • komunikacyjne – m.in. OC, AC, NNW, Assistance, szyby,
 • OC Przewoźnika,
 • nieruchomości – m.in. dom, mieszkanie, budynki gospodarcze, domki letniskowe,
 • firmy – m.in. budynki, lokale, mienie firmowe, OC,
 • życia,
 • odpowiedzialności cywilnej,
 • podróżne,
 • opieka medyczna,
 • NNW,
 • GAP.

 

Do każdego Klienta podchodzimy kompleksowo. Nasze oferty zawierają szeroki zakres odpowiednio dopasowanych potrzeb i wytycznych. Wybierając umowę flotową, firma może liczyć na stałe, niezmieniające się stawki na ubezpieczenie, na wszystkie podane i nowe pojazdy firmowe, bez względu na poniesione szkody w ciągu trwania umowy.

 

Korzyści wynikające ze współpracy z naszą firmą

 

Co zyskają Klienci, rozpoczynając współpracę z Karlex? Przede wszystkim fachowe doradztwo oraz pewność, że ubezpieczenie jest w dobrych rękach.

 

To, co nas wyróżnia wśród innych firm ubezpieczeniowych to przede wszystkim:

 

 • długoletnie doświadczenie w branży motoryzacyjnej, które przekłada się na profesjonalne doradztwo,
 • gwarancja wsparcia na każdym etapie współpracy,
 • realne możliwości uzyskania finansowania dla danego podmiotu gospodarczego,
 • możliwość pozyskania raportu wierzytelności Klienta, z której korzystają firmy leasingowe,
 • wybór odpowiedniej instytucji finansowej, w której jest szansa na uzyskanie oczekiwanych warunków,
 • możliwość zaoferowania najkorzystniejszej umowy ubezpieczenia pojazdów.