Leasing dla nowych firm

Często nowe firmy potrzebują od początku swojej działalności pojazdów lub maszyn.

 

Leasing wydaje się w takiej sytuacji idealny sposobem na finansowanie zakupu potrzebnych środków trwałych. Pojawia się również wątpliwość czy nowa firma może otrzymać leasing.

 

Możliwość uzyskania dla nowej firmy czy tzw. Start- Upów jest realna, jednak na określonych warunkach. Wśród firm leasingowych polityka kredytowa często jasno określa jakie możliwości finansowania może oczekiwać nowa firma. Należy więc mieć tego świadomość aby nie oczekiwać nie realnych możliwości i złożyć wniosek leasingowy w firmie która jest do tego skłonna.

 

W kwestii oczekiwań często przedsiębiorcy stawiają sobie jako nadrzędne uzyskanie niskiego wkładu własnego. Realia są oczywiście inne niż dla firm istniejących np. ponad rok od jej założenia.

 

Zazwyczaj jeżeli dana firma leasingowa daje możliwość finansowania dla nowych firm oczekuje większego wkłady własnego jako zabezpieczenie umowy leasingu. . Istotna też może się okazać forma działalności oraz  branża w jakiej firma ma prowadzić działalność. Pewne branże są bardziej przychylnie traktowane i mają korzystniejsze warunki , są też takie które wykluczają lub utrudniają uzyskanie finansowania.

 

Wkład własny jaki musi wpłacić nowa firma to zazwyczaj 20%-25% w zależności od rodzaju przedmiotu czy branży leasingobiorcy. Dotyczy  to najczęściej pojazdów osobowych i dostawczych do 3,5 T DMC, transport ciężki i maszyny zazwyczaj mają jeszcze większe wpłaty własne lub są wykluczone w danej firmie leasingowej.

 

Zmiana tych warunków czyli m.in. mniejszej wpłaty własnej jest możliwa, ale należy przedstawić na to dodatkowe argumenty aby przekonać firmę leasingową. Firmy leasingowe są w stanie zgodzić się na bardziej przychylne warunki umowy jeżeli np. firma jest kontynuacją dotychczasowej kariery zawodowej lub mamy możliwość przedstawienie wiarygodnego poręczyciela.

 

Podsumowując nowa firma może już pierwszego dnia swojego istnienia uzyskać leasing jednak warto się do tego przygotować zarówno merytorycznie jak i finansowo.

 

W takich sytuacjach przyda się oczywiście doświadczonego doradcy finansowego który zaproponuje odpowiednia firmę leasingową dla danej branży oraz przedmiotu leasing.

 

Firma Karlex współpracują z kilkoma firmami leasingowym przeprowadzi cały proces wraz z nową firmą i pomoże uzyskać finansowanie na najkorzystniejszych możliwych warunkach.

 

Uzyskanie finansowania dla nowej firmy jest dla nas dodatkową satysfakcją.  Leasing dla klientów z Gdyni, Gdańka, Rumii i Wejherowa można omówić i sfinalizować w naszym biurze w Gdyni przy ulicy Nasypowej 5/5